Dlaczego skóra na mojej nowej, drogiej torebce nie jest idealna !?
Dlaczego skóra na mojej nowej, drogiej torebce nie jest idealna !?

Zdarzają się czasem sytuacje, gdy nasza klientka jest niezadowolona z zakupu. Przyczyną tego czesto jest fakt iż lico skóry nie jest idealnie gładkie, tudzież  nie jest ma jednolitej i niezmiennej struktury. Czy jednak powinno się to taktowac jako wadę? Czy skóra powinna być nieskalanie gładka?

Musimy zdać sobie sprawę, że skóra na torebkach, nie rożni się w znaczący sposób od skóry....ludzkiej. Nie dziwmy się więc, że na skórze np. bydlęcej, z której jest uszyta wiekszość torebek marki WuKaDor, mogą znajdowac się drobne przebarwienia (tzw. pieprzyki), odgniecenia, drobne blizny, a nawet rozstępy.

Oczywiście można uszyć torebkę z perfekcyjnie gładkiej skóry.  Należy się jednak liczyć z tym, że tak mocne selecjonowanie skóry przy każdym egzemplarzu torebki, musi skutkowac co najmniej podwojeniem ceny. Co więcej im większa torebka, tym większy pojedynczy płat skóry potrzebny do jej wykonania i tym trudniej dobrac taki idealnie gładki na całej powierzchni. Przykładowo w butach ten problem prawie nie występuję, gdyż używa się mniejszych kawałków skóry oraz naciąga się ją do kształtu buta, przez co część np. załamań przestaje być widoczna.

Ludzie sa jednak pomysłowi o są sposoby aby uniknąć dużych strat skóry podczas produkcji. Dwa podstawowe to:

- lakierowanie skóry

- zdarcie lica skóry i sztuczne nałożenie nowej wierzchniej warstwy, czyli "licowanie skóry".

Niestety oba te zabiegi mają wpływ na wygląd i negatywnie odbijają się na zachowaniu skóry podczas jej użytkowania. Bezsprzecznie najlepsze własciwości i wytrzymałość ma skóra licowa, nielakierowana, ale tu własnie najbardziej widac wszelkie niedoskonałości lica skóry.

Oczywiście, staramy się w naszej firmie tak dobierać skórę, aby przód torebki było możliwie gładki, aby sprostac oczekiwaniom klientek. Co ciekawe zdarzają sie kupujący, którzy własnie chcą kupić torebkę ze skóry, która nie jest idealna. Dlaczego? Po pierwsze od razu wiedzą, że mają do czynienia z naturalnym wyrobem, po drugie zaś niedoskonałość lica skóry prawie zawsze jest gwarantem wysokiej jakości użytkowej tejże.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl