Skóry Vintage i Antique - co to takiego?
Skóry Vintage i Antique - co to takiego?

Często pytają Państwo, co kryje się pojęciami skór: Vintage i Antique wykorzystywanych do produkcji czesci naszych torebek. 

W skórach, z których my korzystamy w produkcji torebek - terminy Vintage i Antique określają skóry, poddane specjalnej obróbce juz po wyprodukowaniu w garbarni skóry "bazowej". Obróbka ta ma na celu nadanie skórze intrygującego i wyjątkowego charakteru, okreslanego często mianem postarzania skóry (tzw. used look).  Przede wszystkim chodzi jednak oto, aby stworzyć za każdym razem jedyny w swoim rodzaju produkt, mający w sobie "to coś". Chcemy aby torebki ze skór Vintage i Antique miały szlachetność, ale równoczesnie, żeby były to rzeczy "z pazurem".

Metod produkcji tego typu skóry jest wiele - jedną z nich jest efekt wyprania, czyli z włoskiego: pelle lavato. Co ciekawe taką skórę często rzeczywiście pierze się w specjalnych pralkach, często z dodatkiem jakiegoś barwnika. Najcześciej jest to jednak w stu procentach ręczna obróbka przy użyciu specjalistycznych wybielaczy, barwników, wosków wnikających głęboko w strukturę skóry. Są to produkty wysoko specjalistyczne do przemysłowej obróbki naturalnej skóry. Niekiedy dokonuje się również częściowego starcia wierzchniej warstwy lica skóry. 

O wyjątkowości naszych torebek z serii Vintage i Antique, świadczy to, że niemal wszystkie skóry przez nas wykorzystywane są przygotowywane ręcznie, co więcej cześć obróbki musi być przeprowadzona nie w garbarni a już u nas na gotowej torebce! Kupując taką torebkę mają więc Państwo pewnośc, że obcują z rękodziełem. 

Dodatkowym atutem skór Vintage i Antique jest to, że aby uzyskać pożądany efekt i nie zniszczyć skóry, trzeba użyć surowca najwyższej jakości i wytrzymałości. Dodatkowo woski i barwniki wykorzystywane w tym procesie bardzo pozytywnie wpływają na właściwości użytkowe skóry. W efekcie torebki ze skór Vintage i Antique odznaczają się ponad przeciętną wytrzymałoscią - wiele z nich to torebki nie na lata a na pokolenia ;-)

Na koniec jeszcze odpowiedź na pytanie jaka jest różnica między skórą Vintage a Antique. W skrócie sprowadza się o na do intensywności zastosowanych środków. Skóra Antique jest "potraktowana" delikatniej - tak więc też i efekt końcowy jest subtelniejszy i mniej dostrzegalny.

 

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl